Arhive etichetă: ţintar

Somuz Falticeni – Somuzul Preutesti, meci de pregatire de la ora 19

falticeni_preutesti_14

În această seară, de la ora 19, echipele de fotbal Şomuz Fălticeni şi Şomuzul Preuteşti vor disputa un meci de pregătire pe Stadionul „Tineretului”.

Duminică, 24 august 2014, debutează o nouă ediţie a Campionatul judeţean de fotbal – Liga a 4-a. La start se vor afla 18 echipe ( cu 4 mai multe decât la în sezonul trecut). În deschiderea meciurilor de seniori se va desfăşura competiţia juniorilor A1.

Ca noutate, a apărut obligativitatea echipelor de seniori să folosească pe tot parcursul jocului 2 jucători juniori 01.01.1996 și mai tineri și 3 jucători născuți 01.01.1990. Retrogradează în liga a V-a ultimele 4 clasate, respectiv locurile 15, 16, 17, 18.

Echipele din zona Fălticeni vor debuta în deplasare: Şomuz Fălticeni la Gălăneşti, cu Flacăra Vicovu de Jos, Şomuzul Preuteşti pe terenul celor de la Recolta Fântânele iar Moldova Drăguşeni la Voinţa Stroieşti.

Programul celor trei echipe din zona Fălticeni:

Etapa I – 24 august 2014

Recolta Fântânele – Șomuzul Preutești

Flacăra Vicovu de Jos  – Șomuz Fălticeni

Voința Stroiești – Moldova Drăgușeni

Etapa a II a

Moldova Drăgușeni – Viitorul Verești

Șomuz Fălticeni – Zimbrul Siret

Șomuzul Preutești – Unirea Milișăuți

Etapa a III a

Flacăra Vicovu de Jos – Șomuzul Preutești

Voința Stroiești – Șomuz Fălticeni

Avântul Volovăț – Moldova Drăgușeni

Etapa a IV a

Viitorul Liteni – Moldova Drăgușeni

Șomuz Fălticeni – Viitorul Verești

Șomuzul Preutești – Zimbrul Siret

Etapa a V a

Voința Stroiești – Șomuzul Preutești

Avântul Volovăț – Șomuz Fălticeni

Moldova Drăgușeni – Progresul Frătăuții Vechi

Etapa a VI a

Șomuz Fălticeni – Moldova Drăgușeni

Șomuzul Preutești – Viitorul Verești

Etapa a VII a

Avântul Volovăț – Șomuzul Preutești

Moldova Drăgușeni – Bradul Putna

Progresul Frătăuții Vechi – Șomuz Fălticeni

 

Etapa a VIII a

Viitorul Liteni – Șomuz Fălticeni

Șomuzul Preutești – Moldova Drăgușeni

Etapa a IX a

Moldova Drăgușeni – Minerul Iacobeni

Progresul Frătăuții Vechi – Șomuzul Preutești

Șomuz Fălticeni – Bradul Putna

Etapa a X a

Șomuzul Preutești – Șomuz Fălticeni

CS Gura Humorului – Moldova Drăgușeni

Etapa a XI a

Moldova Drăgușeni – Știința Vicovu de  Sus

Șomuz Fălticeni – Minerul Iacobeni

Bradul Putna – Șomuzul Preutești

Etapa a XII a

Viitorul Liteni – Șomuzul Preutești

CS Gura Humorului – Șomuz Fălticeni

Silva Udești – Moldova Drăgușeni

Etapa a XIII a

Moldova Drăgușeni – Victoria Vatra Moldoviței

Șomuz Fălticeni – Știința Vicovu de  Sus

Șomuzul Preutești – Minerul Iacobeni

Etapa a XIV a

CS Gura Humorului – Șomuzul Preutești

Silva Udești – Șomuz Fălticeni

Recolta Fântânele – Moldova Drăgușeni

Etapa a XV a

Moldova Drăgușeni – Unirea Milișăuți

Șomuz Fălticeni – Victoria Vatra Moldoviței

Șomuzul Preutești – Știința Vicovu de Sus

Etapa a XVI a

Silva Udești – Șomuzul Preutești

Recolta Fântânele – Șomuz Fălticeni

Flacăra Vicovu de Jos – Moldova Drăgușeni

Etapa a XVII a

Moldova Drăgușeni – Zimbrul Siret

Șomuz Fălticeni – Unirea Milișăuți

Șomuzul Preutești – Victoria Vatra Moldoviței

 

Alex S.

Reclame

Fotbal – Liga IV: Programul echipelor din zona Falticeni in noul sezon

liga IV zona falticeni
Programul turului de campionat, ediţia 2013-2014:

Etapa 1 – 18 august
Şomuzul Preuteşti – Voinţa Stroieşti
Progresul Frătăuţii Vechi – Moldova Drăguşeni
Viitorul Vereşti – Şomuz Fălticeni

Etapa 2 – 25 august
Şomuz Fălticeni – CS Gura Humorului
Moldova Drăguşeni – Viitorul Vereşti
Avântul Volovăţ – Şomuzul Preuteşti

Etapa 3 – 1 septembrie
Şomuzul Preuteşti – Bucovina Rădăuţi
CS Gura Humorului – Moldova Drăguşeni
Minerul Iacobeni – Şomuz Fălticeni

Etapa 4 – 8 septembrie
Şomuz Fălticeni – Bradul Putna
Moldova Drăguşeni – Minerul Iacobeni
Şomuzul Preuteşti – Progresul Frătăuţii Vechi

Etapa 5 – 15 septembrie
Viitorul Vereşti – Şomuzul Preuteşti
Bradul Putna – Moldova Drăguşeni
Sporting II Suceava – Şomuz Fălticeni

Etapa 6 – 22 septembrie
Şomuz Fălticeni – Viitorul Liteni
Moldova Drăguşeni – Sporting II Suceava
Şomuzul Preuteşti – CS Gura Humorului

Etapa 7 – 29 septembrie
Minerul Iacobeni – Şomuzul Preuteşti
Viitorul Liteni – Moldova Drăguşeni
Zimbrul Siret – Şomuz Fălticeni

Etapa 8 – 6 octombrie
Bucovina Rădăuţi – Şomuz Fălticeni
Moldova Drăguşeni – Zimbrul Siret
Şomuzul Preuteşti – Bradul Putna

Etapa 9 – 13 octombrie
Sporting II Suceava – Şomuzul Preuteşti
Şomuz Fălticeni – Moldova Drăguşeni

Etapa 10 – 20 octombrie
Bucovina Rădăuţi – Moldova Drăguşeni
Voinţa Stroieşti – Şomuz Fălticeni
Şomuzul Preuteşti – Viitorul Liteni

Etapa 11 – 27 octombrie
Zimbrul Siret – Şomuzul Preuteşti
Şomuz Fălticeni – Avântul Volovăţ
Moldova Drăguşeni – Voinţa Stroieşti

Etapa 12 – 3 noiembrie
Avântul Volovăţ – Moldova Drăguşeni
Şomuzul Preuteşti – Şomuz Fălticeni

Etapa 13 – 10 noiembrie
Şomuz Fălticeni – Progresul Frătăuţii Vechi
Moldova Drăguşeni – Şomuzul Preuteşti

(Alex S.)