Arhive etichetă: siretul dolhasca

Meci spectacol la Preutești. Șomuzul a întors scorul în confruntarea cu Moldova Drăgușeni

Siretul Dolhasca și-a trecut în cont cea de-a 10-a victorie în actualul sezon competițional și s-a distanțat la 7 puncte de echipa de pe locul 2.

În derbiul zonei Fălticeni, Șomuzul Preutești a reușit să câștige meciul cu Moldova Drăgușeni, după ce echipa vizitatoare a condus cu 3-1 și a avut un om în plus pe teren.

Liga a 4-a / Etapa a 12-a (3 noiembrie)

Concordia Grămești – Sporting Poieni Solca 1-0

Viitorul Liteni – Amatorii Rarău 2-0

FC Pojorâta  – Zimbru Siret

Juniorul Suceava – Recolta Fîntînele 1-1

Progresul Frătăuții Vechi – LPS Suceava 2-0

Șomuzul Preutești – Moldova Drăgușeni 4-3

Siretul Dolhasca – Victoria Vatra Moldoviței 4-0

Clasament:

1 CSO SIRETUL DOLHASCA 32 12 10 2 0 34 8 26  
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 25 12 7 4 1 40 15 25  
3 FC POJORÂTA 22 11 7 1 3 45 28 17  
4 CSO VIITORUL LITENI 22 12 7 1 4 29 19 10  
5 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 21 12 6 3 3 30 22 8  
6 AS AMATORII RARAU 21 12 7 0 5 21 18 3  
7 ACS MOLDOVA DRĂGUȘENI 18 12 6 0 6 39 30 9  
8 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI 18 12 6 0 6 22 25 -3  
9 LPS SUCEAVA 15 12 5 0 7 27 36 -9  
10 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI 12 12 3 3 6 23 28 -5  
11 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI 10 12 3 1 8 20 40 -20  
12 ACS RECOLTA FINTINELE 9 12 2 3 7 9 24 -15  
13 AS SPORTING POIENI SOLCA 8 12 2 2 8 17 44 -27  
14 CS ZIMBRU SIRET 4 11 0 4 7 4 23 -19  

Foto – Facebook Șomuzul Preutești

Reclame

Liga 4 / Etapă favorabilă echipelor din zona Fălticeni

Rezultatele etapei a 11-a (27 octombrie)

Victoria Vatra Moldoviței – Șomuzul Preutești 3-3

Moldova Drăgușeni – Progresul Frătăuții Vechi 7-2

LPS Suceava – Juniorul Suceava 1-7

Recolta Fântânele – FC Pojorâta 2-5

Zimbru Siret – Viitorul Liteni 0-2

Amatorii Clung – Sporting Poieni Solca 4-1

Siretul Dolhasca – Concordia Grămești 5-2

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 CSO SIRETUL DOLHASCA 29 11 9 2 0 30 8 22
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 24 11 7 3 1 39 14 25
3 FC POJORÂTA 22 11 7 1 3 45 28 17
4 AS AMATORII RARAU 21 11 7 0 4 21 16 5
5 CSO VIITORUL LITENI 19 11 6 1 4 27 19 8
6 ACS MOLDOVA DRĂGUȘENI 18 11 6 0 5 36 26 10
7 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 18 11 5 3 3 26 19 7
8 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI 15 11 5 0 6 20 25 -5
9 LPS SUCEAVA 15 11 5 0 6 27 34 -7
10 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI 12 11 3 3 5 23 24 -1
11 ACS RECOLTA FINTINELE 8 11 2 2 7 8 23 -15
12 AS SPORTING POIENI SOLCA 8 11 2 2 7 17 43 -26
13 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI 7 11 2 1 8 19 40 -21
14 CS ZIMBRU SIRET 4 11 0 4 7 4 23 -19

Liga 4: A început noul sezon în fotbalul județean. Rezultatele primei etape

Liga 4 Suceava – Sezonul 2019/2020

Rezultatele primei etape:

Șomuzul Preutești – Recolta Fântânele 3-1

Marcatori: Andrei Aileni, Crăciun, Nicu Ailenei.

Șomuzul: Iederan S. – Ciurlă C., Kuruc N., Ailenei N., Obreja M., Munteanu C., Crăciun A. (Casandra C.), Ciurlă A. (Munteanu D.), Vasiliu C., Aileni A. (Zaharia C.), Gheorghe I.  Antrenori: Cătălin Vasiliu și Sorin Bodolan.

Viitorul Liteni – Concordia Grămești 3-1

FC Pojorâta – Sporting Poieni Solca 12-1

Juniorul Suceava – Amatorii Câmpulung 3-1

Progresul Frătăuții Vechi – Zimbru Siret 3-1

Victoria Vatra Moldoviței – Moldova Drăgușeni 3-0

Siretul Dolhasca – LPS Suceava (reprogramat pe 28 august)

Start în noul sezon al fotbalului judeţean

somuz_falticeni_viitorul_veresti_2Turul I al Cupei României (faza judeţeană) şi Supercupa AJF, organizate duminică 16 august, au dat startul noului sezon în fotbalul sucevean.

Pe stadionul echipei Recolta Fântânele, în nocturnă, s-a desfăşurat Supercupa AJF Suceava, între ACS Bucovina 2 Ciocăneşti (campioana sezonului trecut şi deţinătoarea cupei) şi Silva Udeşti (locul 2 în campionat). Echipa din Ciocăneşti s-a impus cu 6-3 şi a intrat în posesia celui de-al treilea trofeu în fotbalul din judeţul Suceava.

După-amiază s-au disputat partidele Turului I în Cupa României, fază în care au fost angrenate 18 echipe, participante în Liga a V-a, inclusiv cele 4 reprezentante ale zonei Fălticeni: Siretul Dolhasca, Cetatea Baia, Pleşul Râşca şi Sporting Buneşti.

Rezultate:

AS VIITORUL CETATEA BAIA – AS PLEȘUL RÂȘCA 5-1

AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU – AS VICTORIA PALTINOASA 4-3

AS BRADUL VAMA – AS AVÂNTUL FRASIN 1-2

AS FORESTIERUL FRUMOSU – ACS FORESTA MOLDOVIȚA 2-0

AS SIRETUL DOLHASCA – AS SPORTING BUNEȘTI 7-3

AS VIITORUL ADÂNCATA – AS ȘTIINȚA MITOCU DRAGOMIRNEI 5-1

AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI –  AS UNIREA HORODNIC 3-2

AS POIENI SOLCA – AS STEAUA DUMBRĂVENI 2-1

Turul al doilea este programat pe data de 23 septembrie. În această etapă vor intra 24 de echipe: cele opt calificate din primul tur, echipele AS RELEUL MIHOVENI, AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI,AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ, AS MINERUL IACOBENI, AS VOINȚA ZVORIȘTEA, AS SILVA UDEȘTI şi 10 echipe din Liga a IV-a, clasate pe locurile 5-14 la finalul sezonului trecut.

Duminică, 23 august 2015, vor începe jocurile în ligile a IV a şi a V-a.

Alex S.