Arhive etichetă: siretul dolhasca

Liga 4: A început noul sezon în fotbalul județean. Rezultatele primei etape

Liga 4 Suceava – Sezonul 2019/2020

Rezultatele primei etape:

Șomuzul Preutești – Recolta Fântânele 3-1

Marcatori: Andrei Aileni, Crăciun, Nicu Ailenei.

Șomuzul: Iederan S. – Ciurlă C., Kuruc N., Ailenei N., Obreja M., Munteanu C., Crăciun A. (Casandra C.), Ciurlă A. (Munteanu D.), Vasiliu C., Aileni A. (Zaharia C.), Gheorghe I.  Antrenori: Cătălin Vasiliu și Sorin Bodolan.

Viitorul Liteni – Concordia Grămești 3-1

FC Pojorâta – Sporting Poieni Solca 12-1

Juniorul Suceava – Amatorii Câmpulung 3-1

Progresul Frătăuții Vechi – Zimbru Siret 3-1

Victoria Vatra Moldoviței – Moldova Drăgușeni 3-0

Siretul Dolhasca – LPS Suceava (reprogramat pe 28 august)

Reclame

Start în noul sezon al fotbalului judeţean

somuz_falticeni_viitorul_veresti_2Turul I al Cupei României (faza judeţeană) şi Supercupa AJF, organizate duminică 16 august, au dat startul noului sezon în fotbalul sucevean.

Pe stadionul echipei Recolta Fântânele, în nocturnă, s-a desfăşurat Supercupa AJF Suceava, între ACS Bucovina 2 Ciocăneşti (campioana sezonului trecut şi deţinătoarea cupei) şi Silva Udeşti (locul 2 în campionat). Echipa din Ciocăneşti s-a impus cu 6-3 şi a intrat în posesia celui de-al treilea trofeu în fotbalul din judeţul Suceava.

După-amiază s-au disputat partidele Turului I în Cupa României, fază în care au fost angrenate 18 echipe, participante în Liga a V-a, inclusiv cele 4 reprezentante ale zonei Fălticeni: Siretul Dolhasca, Cetatea Baia, Pleşul Râşca şi Sporting Buneşti.

Rezultate:

AS VIITORUL CETATEA BAIA – AS PLEȘUL RÂȘCA 5-1

AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU – AS VICTORIA PALTINOASA 4-3

AS BRADUL VAMA – AS AVÂNTUL FRASIN 1-2

AS FORESTIERUL FRUMOSU – ACS FORESTA MOLDOVIȚA 2-0

AS SIRETUL DOLHASCA – AS SPORTING BUNEȘTI 7-3

AS VIITORUL ADÂNCATA – AS ȘTIINȚA MITOCU DRAGOMIRNEI 5-1

AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI –  AS UNIREA HORODNIC 3-2

AS POIENI SOLCA – AS STEAUA DUMBRĂVENI 2-1

Turul al doilea este programat pe data de 23 septembrie. În această etapă vor intra 24 de echipe: cele opt calificate din primul tur, echipele AS RELEUL MIHOVENI, AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI,AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ, AS MINERUL IACOBENI, AS VOINȚA ZVORIȘTEA, AS SILVA UDEȘTI şi 10 echipe din Liga a IV-a, clasate pe locurile 5-14 la finalul sezonului trecut.

Duminică, 23 august 2015, vor începe jocurile în ligile a IV a şi a V-a.

Alex S.