info sport

Video live: Foresta Suceava – Oțelul Galați 0-0 / Dacia Unirea Brăila – Bucovina Rădăuți 4-0, în returul barajului de promovare în Liga a 2-a

Actualizare:

În urma rezultatelor din această după-amiază, finala barajului de promovare se va disputa între Oțelul Galați și Dacia Unirea Brăila, pe 22 și 29 mai 2021.

La ora 17.30 au început jocurile din manșa secundă a primului tur din barajul de promovare în Liga a 2-a.

Urmăriți live meciurile celor două reprezentante ale județului Suceava: Bucovina Rădăuți și Foresta Suceava!

DACIA UNIREA BRĂILA – BUCOVINA RĂDĂUȚI 4-0 (0-0) (în tur 0-2)

1-0 min. 59 / Stănescu

2-0 min. 74 / Lungu

3-0 min. 85 /

4-0 min. 87 / Petre

Dacia Unirea Brăila: Cristian Andrei – Marius Cocîrlă, Marius Moroianu, Cătălin Stănciulescu, Nicola Păvălache, Valentin Robu, George Apostol, Florin Lungu (cpt.), Patrick Petre, Gaby Batchabi, Raphael Stănescu
Rezerve: Alin Mihai – Andrei Apostolache, Ștefăniță Sava, Alexandru Duțu, Alexandru Bădilaș, Robert Donzelli, Fendoung Ziepop, Robert Vâlceanu, Andrei Ioniță
Antrenor: Florentin Petre

Bucovina Rădăuți: Constantin Butnariu – Florin Antonesei, Vasile Chirilescu, Stejărel Vișinar, Abel Coajă, Daniel Bejenar, Vasile Vitu, Eduard Ciobanu, Ionuț Plămadă (cpt.), Robert Ciobanu, Ionel Stoian
Rezerve: Paul Rotar – Mugurel Florescu, Ioan Străjeriu, Alexandru Pitic, Robert Șpac, Vasile Dănilă, Iulian Coroamă, Cătălin Coroamă, Iulian Ionesi
Antrenor: Iulian Ionesi

FORESTA SUCEAVA – OȚELUL GALAȚI 0-0 (0-0) (în tur 0-3)

Foresta Suceava: Rareș Gal – Vlad Fărcășan, Eugeniu Celeadnic, Cristian Novacek, Dudu Drugă (cpt.), Adboulaye Konate, Yanis Zouaoui, Ion Postică, Marius Filip, David Knezevic, Robert Martin
Rezerve: Dănuț Zvoronciuc – Cristian Mateciuc, Darius Vultur, Ruben Sumanariu, Darko Terzic, Vlad Stănescu, Paul Cimbru, Ciprian Hostiuc
Antrenor: Ivan Gvozdenovic

SC Oțelul Galați: Iulian Dinu – Teodor Farcaș, Stelian Cucu, Costin Ghiocel (cpt.), Dan Popescu, Ionuț Neagu, Fernando Dobre, Cosmin Stoian, Alin Nica, Gabriel Răducan, George Cîrjan
Rezerve: Gabriel Ursu – Ștefan Stancu, Bogdan Crihană, Marius Sevastian, Denis Cireș, Aurelian Petrache, Georgian Păun, Bogdan Gavrilă
Antrenor: Petre Grigoraș