Info Sănătate

Evoluţia cazurilor de infecţie COVID-19 în zona Fălticeni, la începutul săptămânii

Informaţii oficiale date publicităţii de Direcţia de Sănătate Publică Suceava, privind evoluţia cazurilor de infectarea cu noul coronavirus,

Situaţia din zona Fălticeni. Marţi, 11 mai 2021.

UATCazuri active 11.05.2021
(ultimele 14 zile!!!)
Rata de infectări la mia de locuitori (inclusiv focare)
Baia10,00
Bogdănești00,00
Boroaia20,42
Bunești00,00
Cornu Luncii10,13
Dolhasca20,35
Dolhesti20,27
Draguseni10,39
Falticeni60,19
Fantana Mare10,39
Forasti31,12
Hartop31,12
Horodniceni10,56
Liteni00,00
Malini00,00
Preutesti10,14
Radaseni20,49
Rasca10,19
Slatina00,00
Vadu Moldovei00,00
Vulturesti10,28
280,28

Situaţia din zona Fălticeni / Luni, 10 mai 2021.

UATPopulație UAT conform date furnizate de BJEPTotal cazuri de la începutCazuri active 10.05.2021
(ultimele 14 zile!!!)
Rata de infectări la mia de locuitori (inclusiv focare)
Baia76937900,00
Bogdănești410612900,00
Boroaia47445320,42
Bunești27354700,00
Cornu Luncii752548210,13
Dolhasca1149314730,35
Dolhesti37587220,27
Draguseni25332510,79
Falticeni31083109060,19
Fantana Mare25886210,39
Forasti44826631,12
Hartop26763031,12
Horodniceni35915810,56
Liteni1025218600,10
Malini786210600,00
Preutesti70909610,14
Radaseni40596920,49
Rasca51965310,19
Slatina57094300,00
Vadu Moldovei45158100,00
Vulturesti35784310,28
Total populație zona Fălticeni(statistică anul 2020)1372683017280,24

Categorii:Info Sănătate

Etichetat ca: