info sport

Bucovina Rădăuți și Foresta Suceava dispută primele meciuri ale barajului de promovare

Rezultate Live:

BUCOVINA RĂDĂUȚIDACIA UNIREA BRĂILA 2-0 (Final)

Final: 2-0

1-0 Florescu, min 21

2-0 Stoian, min 30

La sfârșitul acestei săptămâni sunt programate partidele din cadrul primului tur al barajului de promovare în Liga 2-a . Se întâlnesc ocupantele locurilor 1 și 2 din toate cele zece serii ale Ligii 3.

OȚELUL GALAȚIFORESTA SUCEAVA 3-0 (Final)

Final: 3-0

Pauză: 0-0

3-0 Stoian, min 67 (penalty)

2-0 Cîrjan, min 64

1-0 min 58

În această fază a competiției sunt prezente și cele două reprezentate ale județului Suceava care s-au clasat pe locurile 1 și 2 în Seria 1.

De la ora 18.00, campioana, Bucovina Rădăuți, primește vizita echipei clasate pe poziția secundă în Seria a 2-a, respectiv Dacia Unirea Brăila.

Meciul poate fi urmărit live pe Cromtel TV și online pe pagina de facebook a clubului Bucovina Rădăuți

Tot astăzi, de la aceeași oră, Foresta Suceava are un joc dificil pe terenul echipei Oțelul Galați, campioana seriei a 2-a.

Meciul poate fi urmărit live pe pagina de facebook a echipei Oțelul Galați

Meciurile retur sunt programate peste o săptămână (15 mai 2021). Câștigătoarele celor două manșe vor disputa finala pentru promovare în Liga a 2-a, în dublă manșă, pe 22 mai 2021 – tur, 29 mai 2021 – retur.

Meciurile și rezultatele din barajul de promovare în Liga 2

Vineri, 7 mai
B5: CSM Corona Brașov – ACSO Filiași 1-0 (0-0)
Marian Cristescu (73)

Sâmbătă, 8 mai
B4: ACS Mostiștea Ulmu – CSA Steaua București 0-2 (0-0)
Adrian Ilie (10), Emilian Pacionel (47 – pen.)

B6: ACS SR Municipal Brașov – ACS Vedița Colonești M.S. 0-1 (0-0)
Nicolae Ruţă (75 – pen.)

B1: CSM Bucovina Rădăuți – ACS Dacia Unirea Brăila 2-0 (2-0)
Alin Florescu (23), Ionel Stoian (31)

B2: ACS Suporter Club Oțelul Galați – ACS Foresta Suceava 3-0 (0-0)
Ionuţ Neagu (58 – pen.), George Cîrjan (64), Cosmin Stoian (67)

B7: CS Crișul Chișineu Criș – ACS Viitorul Șelimbăr 0-2 (0-0)
Andrei Roşu (56), Bogdan Vişa (84)

B8: CS Măgura Cisnădie – CS Șoimii Lipova 2-1 (1-0) (foto)
Ionuţ Bărculeţ (32), Alexandru Ban (65) / M’hammed Salhi (68)

B9: SCM Zalău – CSO Cugir 2-0 (1-0)
Raul Stanciu (39), Mihai Forna (48)

B10: CS Minaur Baia Mare – FC Unirea Dej 0-0

Duminică, 9 mai
B3: CS Afumați – SC Fotbal Club FCSB SA 2 0-1 (0-1)
Alexandru Stan (36)

Programul finalelor barajului de promovare

Runda a doua: câștigătoarele din prima rundă se vor înfrunta în sistem tur-retur, pe 22 și 29 mai, iar echipele învingătoare vor promova în Liga 2.

Învingătoarea B2 v Învingătoarea B1

Învingătoarea B4 v Învingătoarea B3

Învingătoarea B6 v Învingătoarea B5

Învingătoarea B8 v Învingătoarea B7

Învingătoarea B10 v Învingătoarea B9