Șomuz Fălticeni învinsă în prelungiri de noua campioană, la Rădăuți

SPORTUL FALTICENEAN

Punct final în campionatul Ligii a 4-a.

Sâmbătă și duminică, 3-4 iunie 2017, s-au disputat partidele etapei a 26-a, ultima a sezonului.

La Rădăuți, noua deținătoare a titlului de campioană la nivel județean a învins cu 1-0 pe Șomuz Fălticeni (campioana sezonului trecut). Unicul gol al partidei a fost marcat în prelungiri. Fălticenenii au avut în teren opt jucători cu vârsta sub 21 de ani.

Rezultate scontate în alte trei partide, la Siret, Gura Humorului și Vatra Moldoviței, unde s-au impus favoritele.

Surprinzător a fost însă rezultatul partidei de la Drăgușeni.

În derbiul zonei Fălticeni, Moldova Drăgușeni a învins cu 5-1 pe Șomuzul Preutești. La pauză echipa gazdă a avut avantaj minim (1-0). Golurile au fost marcate de Prisacă (2 goluri), Păcurari, Vicu, Sava, respectiv Andrei Aileni pentru Preutești.

Cu doar câteva zile în urmă echipa din Drăgușeni a fost penalizată cu 3 puncte de Comisia de disciplină a AJF…