Un singur punct pentru echipele sucevene în primele jocuri oficiale din 2016

SPORTUL FALTICENEAN

Speranțe deșarte în fotbalul sucevean. Etapa a 19-a, prima a sezonului de primăvară în Liga a II-a, nu a fost de bun augur pentru echipele din Suceava și Pojorâta.

Cu un nou antrenor pe banca tehnică, Rapid CFR Suceava a pierdut cu 1-2 meciul oficial de pe teren propriu cu ACS Berceni. Unicul gol al gazdelor a fost marcat în prelungireile partidei, de Plămadă. În urma acestui rezultat, sucevenii au coborât încă o poziție în clasament, pe locul 9, și s-au depărtat la 7 puncte de ultima poziție care asigură prezența în play-off.

Rapid CFR: Hânţescu – D. Bălan, Dudea, Ciobanu, D. Semeghin (cpt.) – Golofca, Sfrijan, G. Apostol, Ed. Sandu (46. Jitariuc) – Aeroaiei, Tudorache (55. Plămadă). Antr. Costel Ilie.

Într-un alt duel, cu implicații directe în zona retrogradării, Bucovina Pojorâta a reușit să obțină un punct în ultimul minut de joc, în confruntarea cu CS Balotești (gol marcat…