Rezultatele turneului de tenis de masă „Cupa iernii” Fălticeni

turneuA_falticeni_10Fălticeniul a găzduit sâmbătă, 19 decembrie, Turneul de categoria A „Cupa Iernii – Moș Crăciun”, eveniment ajuns la ediția a VIII-a. Au participat peste 200 de sportivi din județele Moldovei și nu numai.

Turneul a avut loc în cadrul programului manifestărilor locale dedicate sărbătorilor de iarnă, în organizarea ACS Șomuz Fălticeni, cu sprijinul Primăriei Fălticeni, al Consiliului Județean Suceava și al Direcției Județene pentru Sport și Tineret Suceava. Coordonatorul local al turneului a fost Cătălin Cozma.

VEZI GALERIE FOTO

Clasament Avansați
1. Nistor Florin – Comanesti
2. Rosca Niculai – Galanesti
3 – 4
Lacatus Samuel – Vatra Dornei
Ticu Dorin – Bacau
5 – 8
Zamfiroaia Sorin – Dolhestii Mari
Corocaescu Cristian – Suceava
Hetriuc Petrica – Suceava
Cojocaru Stefan – Suceava
9 – 16
Petenchi Edmond – Roman
Mihai Alex – Botosani
Sofian Corneliu – Suceava
Macari Ion – Iasi
Volostiuc Marius – Suceava
Blanariu Dionisie – Baisesti
Atomei Armand – Piatra Neamt
Morosan Marian – Suceava
17 – 32
Dragan Petru Ioan – Iasi
Vlaisan Vasile – Vicovu de Jos
Filip Dan – Comanesti
Ciortescu Cristi – Iasi
Dumitrescu Dan – Piatra Neamt
Cotca Dacian – Oradea
Barbalata Lorin – Suceava
Corneanu Sorin – Botosani
Ungureanu Florin – Suceava
Bulubasa Nicusor – Comanesti
Baisan Paul – Roman
Rosca Adela – Galanesti
Rusu Radu – Falticeni
Martz Sebastian – Comanesti
Constantinovici Ciprian – Liteni
Munteanu Silviu – Suceava
33 – 38
Serban Liviu – Onesti
Salavastru Petru – Botosani
Bogza Dragos – Iasi
Robu Valentin – Botosani
Nicu Constantin – Iasi
Marcean Ovidiu – Botosani
39 – 42 2v gr.sup.
Rosu Gabriel – Comanesti
Marola Dan – Bacau
Nemaciuc Ovidiu – Suceava
Stefan Alexandru – Iasi
43 – 57 1v gr.sup.
Lucic Corneliu – Suceava
Giosan Marcel – Galati
Balanescu Florin – Iasi
Iacob Gabriel – Iasi
Vieru Costica – Botosani
Robu Mihai – Mogosesti
Grosu Octavian – Botosani
Gasner Paul – Iasi
Cojocaru Adrian – Suceava
Aparaschivei Marcel – Botosani
Duman Iulian – Halaucesti
Plamada Lucian – Iasi
Aldea Nelu – Falticeni
Nutu Catalin – Targu Neamt
Nastasa Gheorghita – Falticeni
58 – 63 0v gr.sup.
Mahu Bogdan – Pascani
Poturu Ioan – Pascani
Aldea Iulian – Falticeni
Ghilan Romeo – Targu Neamt
Tofan Florin – Targu Neamt
Mihalea Lucian – Suceava
64 – 76 0v gr.inf.
Albu Constantin – Suceava
Ghiurea Viorel – Piatra Neamt
Cotoara Toader – Suceava
Grigoriu Vlad – Suceava
Biserica Loredana – Suceava
State Constantin – Targu Neamt
Cristofor Razvan – Moinesti
Faraon Catalin – Targu Neamt
Martinica Ciprian Paul – Gheraiesti
Miron Vasile – Targu Neamt
Brandusan Lucian – Radauti
Tancau Sergiu – Bacau – N
Cucolas Laurentiu – Falticeni

Clasament Open
1.  Aga Alexandru – Botosani
2. Nemaciuc Mihai – Suceava
3 – 4
Cretu Florin – Iasi
Vasilache Sebastian – Iasi
5 – 8
Cocinschi Emanuel – Vatra Dornei
Anghel Alexandru – Iasi
Carpovici Boris – Falticeni
Coroiu Andrei – Roman
9 – 16
Capusa Bogdan – Bacau
Orza Catalin – Suceava
Nemtoi Gabriel – Suceava
Albu Catalin – Pascani
Alexiu Andrei – Falticeni
Ilies Ioan – Radauti
Onufrei Ciprian – Botosani
Ursulean Florin – Straja
17 – 28
Corcoz Costin – Focsani
Mosneagu Marius – Falticeni
Morosanu Vasile – Suceava
Axinte Bogdan – Iasi
Hasna Cosmin – Straja
Toporas Cosmin – Suceava
Ungureanu Adrian – Suceava
Vaculisteanu Ionut – Suceava
Bujoreanu Neculai – Falticeni
Polocoser Cristian – Suceava
Ipate Giovani – Iasi
Ciobotaru Gigi – Iasi
29 – 2v gr.sup.
Marola Mihai – Bacau
30 – 42 1v gr.sup.
Rojnita Sebastian – Bacau
Colesniuc Romeo – Botosani
Duceac Catalin – Botosani
Sumanaru Catalin – Iasi
Firu Marian – Vatra Dornei
Munteanu Octavian – Tecuci
Ivanov Sorin – Piatra Neamt
Ciobanu Gabriel – Vatra Dornei
Rosca Mihai – Galanesti
Subcinski Alexandru – Suceava
Carnu Eugen – Bacau
Ciubotariu Ioan – Preutesti
Surdu Marcel – Iasi
43 – 48 0v gr.sup.
Marcu Vasile – Vatra Dornei
Valcu Alin – Botosani
Mironescu Adrian – Botosani
Dan Andrei – Piatra Neamt
Munteanu Ion – Comanesti
Irimia Sorin Jr – Moinesti
49 – 56 0v gr.inf.
Tokos Pal – Odorheiu Secuiesc
Georgiu Dragos – Vatra Dornei
Ursulean Vasile – Straja
Balauca Cornel – Botosani
Ursan Viorel – Radauti
Dranca Ana Maria – Vatra Dornei
Butnaru Madalina – Vatra Dornei
Carpovici Sergiu – Falticeni

Clasament Începători

1.  Miklos Imre – Bradesti
2.  Anton Dragos – Focsani
3 – 4
Dumea Lucian – Bacau
Chiriac Marius – Botosani
5 – 8
Andronic Ioan – Suceava
Gherghel Petru – Bacau
Galatanu Silviu – Bacau
Capra Arthur – Vatra Dornei
9 – 16
Badaluta Marian – Vatra Dornei
Donisan Costel – Pascani
Volosciuc Tiberiu – Vatra Dornei
Durac Cosmin – Iasi
Popa Bogdan – Bucuresti
Pralea Marius – Botosani
Ianos Valentin – Suceava
Pelin Dumitru – Iasi
17 – 32
Zaharia Catalin – Pascani
Macovei Cristi – Iasi
Anastasiu Constantin – Comanesti
Zepciuc Marius – Granicesti
Grosu Alexandru – Botosani
Bacosca Catalin – Bacau
Dirlau Ionut – Bacau
Ghet Ionut – Bacau
Balau Laurentiu – Falticeni
Laic Mihai – Roman
Zamfirache Ioan – Botosani
Nicolaiciuc Ovidiu – Iasi
Havris Rares – Botosani
Bordianu Bogdan – Falticeni
Dior Dorin – Iasi
Enachi Ionel Gabriel – Suceava
33 – 38
Morosan Ionel – Granicesti
Buzila Ioan – Botosani
Ailioaie Gheorghe – Comanesti
Blanariu Ioan – Baisesti
Macovei Bogdan – Suceava
Hretu Cornel – Pascani
39 – 2v gr.sup.
Alexandru Liviu – Botosani
40 – 58 1v gr.sup.
Darie Gabriel – Comanesti
Pinzar Alin – Suceava
Simionese Sorin Gabriel – Granicesti
Portariuc Gheorghe – Botosani
Dragan Dan – Pascani
Rosu Livia – Suceava
Lovin Eusebiu – Comanesti
Maftei Catalin Doru – Comanesti
Ciobanu Cosmin – Bacau
Tocariu Andrei – Botosani
Aungurencei Miruna – Iasi
Kolbai Gyula – Miercurea Ciuc
Pintrijel Eugen – Targu Neamt
Muraru Ioana – Vatra Dornei
Aungurencei Ovidiu – Iasi
Lozniceru Constantin – Falticeni
Benone Mihut – Pascani
Parasca Ionel – Liteni
Grigore Eugen – Falticeni
59 – 64 0v gr.sup.
Constantinescu Medana – Iasi
Maruneac Daniel – Granicesti
Husarciuc Beniamin – Suceava
Tocariu Sebastian – Botosani
Ursulean Daniel – Straja
Lupu Bogdan – Bacau
65 – 76 0v gr.inf.
Musca Andrei – Falticeni
Vaculisteanu Ana – Suceava
Pinzariu Teodor – Botosani
Mosneagu Mihnea – Falticeni
Hretu Dumitru – Pascani
Simionese Ovidiu – Granicesti
Cotca Diana – Oradea
Cotca Rares – Oradea
Hrusca Radu – Pascani
Robciuc Doru – Suceava
Aursulesei David – Botosani
Voinea Razvan – Bacau

 

Anunțuri