Volei cadeți: CSS Nicu Gane – CSS Buzău 3-0

nicu_gane_css_buzau_2Campionatul Național de Volei, Divizia cadeți, a programat duminică, 22 noiembrie, a patra etapă a turului.

La Fălticeni, CSS Nicu Gane, liderul Seriei A, s-a impus cu 3-0 în fața echipei CSS Buzău. Partida a debutat echilibrat, cu un plus de partea echipei lui Marius Stan care a câștigat primul set cu 25-21. Evoluția gazdelor a fost mai convingătoare în setul doi, 25-11, pentru ca finalul să fie cu răsturnări de scor, gazdele au câștigat cu 25-19.

Marius Stan s-a declarat mulțumit de prestațiile individuale și de jocul echipei, cea mai bună evoluție din acest sezon. În ultima etapă a turului, pe 6 decembrie, “Nicu Gane” se va deplasa la Râmnicu Sărat.

CSS Nicu Gane – Cadeți: Teodor Călugărița, David Miron, Cosmin Cernăuțean, Adrian Holotă, Richard Vrabie, Răzvan Dănilă, Alexandru Viziteu, Fabian Todică, Cătălin Țăranu, Vasilis Simos, Gabriel Albu.