Sport

Juniorii sunt pe primul loc!

Nu doar teoretic, ci şi matematic, fotbaliştii juniori de la Colegiul Naţional „Nicu Gane” au preluat conducerea ierarhiei judeţene. Ieri, puştii antrenaţi de profesorul Cătălin Paşcu, au învins cu 4-0 pe Florconstruct Pătrăuţi, un meci reprogramat din etapa a patra. Golurile au fost înscrise de Apetrei (2), Onofrei şi Scutăreanu.
C.N. „Nicu Gane”: Vamanu – Murăraşu, Gogonel, Movileanu, Bulaicon, Cozma, Scutăreanu, Onofrei, Lucan, Apetrei, Todică. Au mai intrat pe parcursul partidei: Amărioarei, Aniculăiesei, Lungu, Creţu G. şi Ilie.
„A fost un meci pe care l-am controlat din primul până în ultimul minut şi ne-am creat numeroase ocazii de gol, din care, în prima repriză am fructificat doar două. Patru bare am avut doar în prima repriză!. Mă bucur că elevii mei sunt foarte motivaţi în lupta pentru un nou titlu judeţean, lucru lăudabil dacă ne gândim că mulţi dintre ei joacă titulari şi la echipa de seniori la meciurile mai importante!”, ne-a declarat antrenorul Cătălin Paşcu.

2 răspunsuri »

1. Bravo juniori! Ştiam ca asa va fi,unora dintre voi le-am spus asta chir înainte de meci. Ma bucur! Am încredere in voi, în talentul vostru, mai ales in antrenorul vostru, care neapărat vă va duce spre victoria multdorită.Rămîne doar sai urmaţi sfaturile,cum vam mai spus să nul dezamăgiţi,atît voi cît şi el meritaţi victoria,succes!

Apreciază

2. multumim”copilu”…vom castiga campionatul anu acesta…promitem…shi asa este antrenorul este cel mai bun;) vom castiga campionatul shi vom duce numele „falticeni” in toata tara…pacat…un oras ca falticeni sa nu aiba sponsorizare de la primarie…rushine primarului….fortza Nicu Gane Falticeni!!!