Sport

S-a stabilit programul Ligii a IV a 2009 – 2010

Asociaţia Judeţeană de Fotbal a stabilit programul ediţiei de campionat 2009-2010 a Ligii a IV-a, la a cărei start se află şi de această dată tinerii de la Colegiul Naţional Nicu Gane La o simplă parcurgere a listei cu echipele înscrise la startul competiţiei observăm şi câteva nume noi, între care şi cel al Forestei Mălini. Încă din debutul campionatului se anunţă o partidă de foc la Fălticeni, pe data de 23 august, când Fălticeniul şi Măliniul se vor întâlni în etapa a doua, pe stadionul Tineretului.

Etapa I, duminică 16.08.2009
Viitorul Liteni – Viitorul Arbore…………..  2-0
Foresta Mălini – Florconstruct Pătrăuţi…. 8-3
FC Marginea – C.N Nicu Gane Fălticeni……3-1
F.C. Pojorîta – Bucovina Rădăuţi……………0-1
Minerul Iacobeni – Foresta Moldoviţa……2-5
Releul Mihoveni – Danalis Zvoriştea………0-3
Unirea Boroaia – Steaua Dumbrăveni …….2-2
Dorna Vatra Dornei – Avîntul Frasin………4-0

Etapa a II-a, duminică 23.08.2009
Florconstruct Pătrăuţi – Viitorul Liteni…..3-3
C.N Nicu Gane Fălticeni – Foresta Mălini..0-1
Bucovina Rădăuţi – FC Marginea…………..1-1
Foresta Moldoviţa – F.C. Pojorîta………….6-2
Danalis Zvoriştea – Minerul Iacobeni…….5-0
Steaua Dumbrăveni – Releul Mihoveni…..1-2
Avîntul Frasin – Unirea Boroaia……………6-1
Viitorul Arbore – Dorna Vatra Dornei……3-3

Etapa a III-a, duminică 30.08.2009
Florconstruct Pătrăuţi – Viitorul Arbore ….1-1
Viitorul Liteni – C.N Nicu Gane Fălticeni…..2-1
Foresta Mălini – Bucovina Rădăuţi…………3-1
FC Marginea – Foresta Moldoviţa………….3-0
F.C. Pojorîta – Danalis Zvoriştea…………..2-3
Minerul Iacobeni – Steaua Dumbrăveni……1-0
Releul Mihoveni – Avîntul Frasin……………1-2
Unirea Boroaia – Dorna Vatra Dornei………1-2

Etapa a IV-a, duminică 06.09.2009
C.N Nicu Gane Fălticeni – Florconstruct Pătrăuţi
Bucovina Rădăuţi – Viitorul Liteni………. 3-2
Foresta Moldoviţa – Foresta Mălini ……. 1-2
Danalis Zvoriştea – FC Marginea……….. 3-0
Steaua Dumbrăveni – F.C. Pojorîta ……. 1-0
Avîntul Frasin – Minerul Iacobeni ………..2-1
Dorna Vatra Dornei – Releul Mihoveni……3-0 (neprezentare)
Viitorul Arbore – Unirea Boroaia …………5-0

Etapa a V-a, duminică 13.09.2009
C.N Nicu Gane Fălticeni – Viitorul Arbore
Florconstruct Pătrăuţi – Bucovina Rădăuţi
Viitorul Liteni – Foresta Moldoviţa
Foresta Mălini – Danalis Zvoriştea
FC Marginea – Steaua Dumbrăveni
F.C. Pojorîta – Avîntul Frasin
Minerul Iacobeni – Dorna Vatra Dornei
Releul Mihoveni – Unirea Boroaia

Etapa a VI-a, duminică 20.09.2009
Bucovina Rădăuţi – C.N Nicu Gane Fălticeni
Foresta Moldoviţa – Florconstruct Pătrăuţi
Danalis Zvoriştea – Viitorul Liteni
Steaua Dumbrăveni – Foresta Mălini
Avîntul Frasin – FC Marginea
Dorna Vatra Dornei – F.C. Pojorîta
Unirea Boroaia – Minerul Iacobeni
Viitorul Arbore – Releul Mihoveni

Etapa a VII-a, duminică 27.09.2009
Bucovina Rădăuţi – Viitorul Arbore
C.N Nicu Gane Fălticeni – Foresta Moldoviţa
Florconstruct Pătrăuţi – Danalis Zvoriştea
Viitorul Liteni – Steaua Dumbrăveni
Foresta Mălini – Avîntul Frasin
FC Marginea – Dorna Vatra Dornei
F.C. Pojorîta – Unirea Boroaia
Minerul Iacobeni – Releul Mihoveni

Etapa a VIII-a, duminică 04.10.2009
Foresta Moldoviţa – Bucovina Rădăuţi
Danalis Zvoriştea – C.N Nicu Gane Fălticeni
Steaua Dumbrăveni – Florconstruct Pătrăuţi
Avîntul Frasin – Viitorul Liteni
Dorna Vatra Dornei – Foresta Moldoviţa
Unirea Boroaia – FC Marginea
Releul Mihoveni – F.C. Pojorîta
Viitorul Arbore – Minerul Iacobeni

Etapa a IX-a, duminică 11.10.2009
Viitorul Arbore – Foresta Moldoviţa
Bucovina Rădăuţi – Danalis Zvoriştea
C.N Nicu Gane Fălticeni – Steaua Dumbrăveni
Florconstruct Pătrăuţi – Avîntul Frasin
Viitorul Liteni – Dorna Vatra Dornei
Foresta Mălini – Unirea Boroaia
FC Marginea – Releul Mihoveni
F.C. Pojorîta – Minerul Iacobeni

Etapa a X-a, duminică 18.10.2009
Danalis Zvoriştea – Foresta Moldoviţa
Steaua Dumbrăveni – Bucovina Rădăuţi
Avîntul Frasin – C.N Nicu Gane Fălticeni
Dorna Vatra Dornei – Florconstruct Pătrăuţi
Unirea Boroaia – Viitorul Liteni
Releul Mihoveni – Foresta Mălini
Minerul Iacobeni – FC Marginea
F.C. Pojorîta – Viitorul Arbore

Etapa a XI-a, duminică 25.10.2009
Viitorul Arbore – Danalis Zvoriştea
Foresta Moldoviţa – Steaua Dumbrăveni
Bucovina Rădăuţi – Avîntul Frasin
C.N Nicu Gane Fălticeni – Dorna Vatra Dornei
Florconstruct Pătrăuţi – Unirea Boroaia
Viitorul Liteni – Releul Mihoveni
Foresta Mălini – Minerul Iacobeni
FC Marginea – F.C. Pojorîta

Etapa a XII-a, duminică 01.11.2009
Steaua Dumbrăveni – Danalis Zvoriştea
Avîntul Frasin – Foresta Moldoviţa
Dorna Vatra Dornei – Bucovina Rădăuţi
Unirea Boroaia – C.N Nicu Gane Fălticeni
Releul Mihoveni – Florconstruct Pătrăuţi
Minerul Iacobeni – Viitorul Liteni
F.C. Pojorîta – Foresta Mălini
FC Marginea – Viitorul Arbore

Etapa a XIII-a, duminică 08.11.2009
Viitorul Arbore – Steaua Dumbrăveni
Danalis Zvoriştea – Avîntul Frasin
Foresta Moldoviţa – Dorna Vatra Dornei
Bucovina Rădăuţi – Unirea Boroaia
C.N Nicu Gane Fălticeni – Releul Mihoveni
Florconstruct Pătrăuţi – Minerul Iacobeni
Viitorul Liteni – F.C. Pojorîta
Foresta Mălini – FC Marginea

Etapa a XIV-a, duminică 01.11.2009
Avîntul Frasin – Steaua Dumbrăveni
Dorna Vatra Dornei – Danalis Zvoriştea
Unirea Boroaia – Foresta Moldoviţa
Releul Mihoveni – Bucovina Rădăuţi
Minerul Iacobeni – C.N Nicu Gane Fălticeni
F.C. Pojorîta – Florconstruct Pătrăuţi
FC Marginea – Viitorul Liteni
Foresta Mălini – Viitorul Arbore

Etapa a XV-a, duminică 22.11.2009
Viitorul Arbore – Avîntul Frasin
Steaua Dumbrăveni – Dorna Vatra Dornei
Danalis Zvoriştea – Unirea Boroaia
Foresta Moldoviţa – Releul Mihoveni
Bucovina Rădăuţi – Minerul Iacobeni
C.N Nicu Gane Fălticeni – F.C. Pojorîta
Florconstruct Pătrăuţi – FC Marginea
Viitorul Liteni – Foresta Mălini

1 răspuns »